@jgj@est.social

2006-05-27

I love OpenWRT!

Fantastiline! Hämmastav! Vaba tarkvara! Ja töötab! Uskumatu!

Ühesõnaga, sai üles seatud kaks komplekti, kus OpenWRT siis jookseb WRT54GS peal, abiks Chillispot ja Monit, kuna esimene lihtsalt maha sureb kui välist IP-d pole ja siis teine tolle jälle iga kahe minuti tagant käima aitab, kui kõnealune IP tekkinud peaks olema.

Ilgelt vinge. Linux karbis :) Ei mingit kettakõrinat ega midagi. Ja kiire on, raisk, seejuures. Midagi teab-mis-suurt sinna sisse istutada ei saa aga seda, mida ta teeb, teeb hästi.

Ennist oli üks P166, seal siis istus Radius ja MySQL kah, aga selline kena koht on nagu http://radius.chillispot.org/ mis selle töö su eest ära teeb. Sada punkti poistele. Isegi mingi statistika variant on neil seal olemas, aga ainult nimeliste kasutajate sessioone see näitab, tundub seni.

Ok, kõik selleks korraks, mul sada tegemist. Äkki õnnestub ühes kolmandas kõrtsis sarnane setup kah püsti ajada. Tšau!

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ja kui sa ei taha ainult konsooliga karbis ringi kolada, siis võta http://www.dd-wrt.com/ ... sest siis on sul linux karbis ja igati asjakohane veebi-interface ka olemas.

Joosep-Georg ütles ...

Noh, sel OpenWRT-l on kah veebiliides olemas. Aga palju sul ikka seda kasutada vaja on, kui üks kord Chillispot ja Monit ära konffida, mille jaoks mingit veebiliidest küll ette ei kujuta, ja ongi asi korras.

Anonüümne ütles ...

Jah, kohvikus see vist nii käibki.. confid asja tööle.. ja nii see tööle jääbki aastateks.

Aga kodus tahad ikka vahest mõne pordi siia või sinna suunata.. siis on veebiinterfeiss palju käepärasem.

Või kui kohvikupidajale tuleb 2 aasta pärast postkasti kiri, et vot nüüd on vaja ADSL kasutajanimi teisele kujule vaja viia ja ta on juhuslikult sinu telefoninumbri ära kaotanud...

Asi on Maitses (Tartumaa)

Joosep-Georg ütles ...

Säärane interfeiss, kust saab ADSL kasutajanime muuta ja porte suunata on ka OpenWRT-l täiesti olemas.