@jgj@est.social

2006-07-04

Amatöör, raisk

Nädalavahetusel siis toimus Varblas raadioamatööride kokkutulek. Rahvast oli 290, lisaks kaks madu, küülik, koeri ja kass. Ja soomlasi oli kah. Ja kaks ameeriklast.

Neljapäeval kolisime teise ringi konvendi kola Jakobi mäele, pärast järgnes meeleolukas grill ja tšill ning pärast seda mõned õlled härra Espakiga Zavoodis. Jõudes kella 4 paiku konventi, otsustasin, et magama pole mõtet enam minna ning hakkasin Pärnu poole väntama.

Startinud ca 5, jõudsin 8:30 Viljandisse. Ootasin, mil 9 poed lahti tehti, võtsin väikse eine ja keefiri ning vett ning sõitsin edasi Pärnu poole. Kell 10 aga otsustasin, et aitab kah ning keerasin võssa magama.

Ärganud kell 16, sain poole tunni pärast jälle teele ning kell 21 olin Pärnu ääres Audru teeotsas, kus kohtusin Matu ja Sysiga. Otsustasime, et kuna tund hiline, siis jätab ratta hoopis Pärnusse Matu tuttava juurde ja võtab ka mind auto peale. Kilometraažiks kujunes 178 km.

See oli tark tegu, sest selgus, et Varbla polnud sugugi veel lähedal ning isegi autoga jõudsime sinna päikeseloojanguks. Matu ise sõitis Viljandi tagasi ja meie Sysiga ajasime tema raadiokola üles.

Laupäev oli täis päikest ja raadiosporti -- ULL võistlus kahjuks ebaõnnestus -- jäin viimasest kohast ilma, kuna üks tüüp otsustas peale logi esitamist mitte osaleda (või noh, nii ma umbes aru sain, ega ma kah seda amatööride juttu veel väga hästi ei mõista). Auhinnaks sain valida raamatu, milleks võtsin lühikokkuvõtte maailma ajaloost.

Õhtupoole sai lühilaineil sidet peetud nii Jüri Ruudu poolt lubatud Ülenurme Gümnaasiumi raadioklubi kutsungi ES5YG/8 kui ERAÜ erikutsungi ES9B alt. Esimesega õnnestus 10 sidet, teise kohta täpselt ei mäleta. Veel hiljem sai üritatud ka ühe väljamaalasega rääkida aga tunnistajate ütluste kohaselt olevat see pigem teise poole saamatuse kui minu konditsiooni tõttu vormistamata jäänud.

Pühapäeval siis pandi kola jälle kokku ja sõideti kodupoole. Pärnust sain kaaslaseks ES8DW, kellega väntasime üheskoos Kilingi-Nõmme. Siis tuli peale nostalgia ja otsustasin Viljandi asemel Valga poole pöörata. Külastasin Allikukivi koopaid, vaatasin üle oma kunagise põhikooli maja ja külastasin tollast õppealajuhatajat, kel oli selle üle väga hea meel ja kes pakkus suppi ja isegi öömaja. Teisest õnnestus siiski keelduda :)

Edasi väntasin Abja-Paluojasse, kust asusin kunagise kitsarööpmelise tammile. Oli kuni sillani täitsa sõidetav, edasi läks võsaks. Suutsin end läbi suruda ja üle ronida veel paari kilomeetri jagu, siis murdsin tagasi maanteele. Viljandis kella üheksa paiku, palusin Sysilt öömaja. Kilometraažiks sel päeval siis 110 km.

Lõunapäike mööda lastud, asusin esmaspäeval taas teele. Õnnestus teha isegi väike rekord -- Viljandi-Tartu 3 tunniga! Kilometraaziks mingi 78 km. Ja üksi bussijuht ei tahtnud mind kah alla ajada. Igati meeldiv sõit.

Õhtu punktiks sai veel natuke AD&D-d mängitud värskelt saadud tegelasega ja metsas natuke ühe hüdra eest ära lidutud ja talle endalegi kolli tehtud.

Tänase päeva plaanidesse mahtus suurematest saavutustest posti toomine ning söögipoolise hankimine ja ees on jalgpalli vahtimine, mis kõrvaltoas juba käib.

Toredaid spordielamusi teilegi!

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Ju ta ikka ES8DH oli kellega koos sõitsid :)

73! de ES3AT