@jgj@est.social

2006-12-12

Jätke võtmed väljapoole

Kas olete kunagi mõelnud selle peale, mida teha, kui näiteks töölt või kodust lahkudes ei peaks teil õnnestuma enda järel korteri-, gaaraži või lao ust sulgeda?

Olen ise just keset ühte säärast seiklust -- lao uks kolmandiku võrra kinni, kuhu ta sulgemisel paugatusega kukkus. Õnneks mäletas ülemus, kellelt ruumide omanik ukse tellis ning sain kätte ka uksefirma tehniku, kes peaks kolmveerandtunni pärast saabuma.

"Kell on juba nii palju, peate maksma topelttasu," päris tehnik, et kas uks ikka kindlasti täna kinni peab saama. Tõstetrossi mahajooksmine ei pidavat garantii alla käima! Ööseks aga ma siia jääda ei kavatse ning las ülemused homme klaarivad, kas tootesse juba sisse projekteeritud viga käib või ei käi garantiiteeninduse alla.

2 kommentaari:

Joosep-Georg ütles ...

Nii, poolteist tundi ja uks korras. Tõstetrossi mahatulemine on viga, mida annab kenasti esile kutsuda -- ukse sulgema hakkamisel tuleb tali ketti järsult tõmmata -- uksel pole veel piisavalt raskust, et lõtvunud tross pinge all hoida ning nii ta poolilt maha tulebki, õpetas mehaanik.

Anonüümne ütles ...

No tere Joosep-Georg,

Väga huvitav lugu ja, ma ütleks, veel huvitavam blogi. Eriti suure huviga loen sinu detailseid kirjeldusi jalgrattasõidust. Humoorikad ingliskeelsed pealkirjad on ka alati kirsiks tordil!

Kui midagi huvitavat elus juhtub, anna ikka maailmale teada.

Tervitades,
ksv! Kristjan Teder, EÜS